Cyclo 3 Fort 30 kapsułek

22.90 PLN
(cena zawiera podatek VAT)

Jest to preparat złożony zawierający hesperydynę, witaminę C (kwas askorbinowy) oraz wyciąg z ruszczyka kolczastego.

Hesperydyna jest naturalnie występującym roślinnym związkiem flawonowym (jej cząsteczka składa się z części cukrowej oraz części niecukrowej, opartej na strukturze flawonu). Hesperydyna występuje w dużych ilościach z cytrynach, pomarańczach i innych owocach cytrusowych. Wykazuje działanie ochronne na naczynia żylne oraz właściwości przeciwutleniające. Zmniejsza przepuszczalność ścian naczyń włosowatych, działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Hesperydyna jest także antyoksydantem, tzn. wykazuje działanie przeciwutleniające.

Drugi składnik preparatu, witamina C (kwas askorbinowy), uczestniczy w wielu przemianach metabolicznych (jest antyoksydantem, chroni przed działaniem wolnych rodników, uczestniczy w procesach utleniania i redukcji, bierze m. in. udział w biosyntezie kolagenu, kwasu foliowego, hormonów kory nadnerczy, ułatwia przyswajanie żelaza).

Wyciąg z ruszczyka kolczastego poprawia elastyczność i stan napięcia ścian naczyń żylnych, obkurcza naczynia żylne, zmniejsza zastój żylny i poprawia powrót krwi z układu żylnego kończyn dolnych. Preparat zalecany jest do stosowania w chorobach naczyń żylnych.

kwas askorbinowy,hesperydyna, wyciąg z ruszczyka kolczastego
Dorośli: -objawy niewydolności naczyń żylnych: 2–3 kapsułek na dobę; można przyjmować 1–2 kapsułek rano i 1 kapsułkę wieczorem; -pomocniczo w objawach związanych z żylakami odbytu: 4–5 kapsułek na dobę, przez okres do 7 dni; można przyjmować 2–3 kapsułek rano i 2 kapsułki wieczorem. Sposób podawania: Kapsułki należy popić szklanką wody; przyjmować bezpośrednio przed posiłkiem lub na początku posiłku.
30 kapsułek
Drukuj

Podobne produkty