Preparat o działaniu antyseptycznym i przeciwzapalnym na błony śluzowe jamy ustnej i gardła. Zalecany do stosowania w postaci roztworu w infekcjach jamy ustnej i gardła.
U osób nadwrażliwych, z uwagi na powierzchniowo drażniące działanie niektórych składników terpenowych olejków (np. eugenolu), mogą wystąpić: alergiczne kontaktowe zapalenie skóry i podrażnienie błon śluzowych objawiające się uczuciem swędzenia.
Stosowanie, uwagi:
50 kropli płynu rozcieńczyć w 1/2 szklanki ciepłej wody. Tak przygotowanym roztworem płukać jamę ustną i gardło 3 razy dziennie.
Opakowanie:
35 g
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu, astma, dzieci poniżej 6 lat.
Płyn nie jest przeznaczony do stosowania doustnego.
Dodatkowe informacje:
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania, oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego. Suplementy diety nie mogą zastąpić zróżnicowanej diety. W razie pytań lub wątpliwości skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Produkt odebrać można wyłącznie osobiście w aptece "Pod Gryfem" przy ulicy Legionowej 30 w Białymstoku lub poprzez kuriera firmy DPD (brak możliwości wysyłki Pocztą Polską).