Luteina + Zeaksantyna, 30 kapsułek, Carocelle

69.00 PLN
(cena zawiera podatek VAT)

Luteina i zeaksantyna są barwnikami karotenoidowymi, które nadają żółtą lub pomarańczową barwę różnym często spotykanym rodzajom żywności. Są stosunkowo polarnymi barwnikami występującymi w dużych stężeniach w pietruszce, szpinaku, jarmużu i żółtkach jaj.Są też obecne w stosunkowo dużym stężeniu w pszenicy samopszy, khorasan (kamut) i durum oraz w kukurydzy i uzyskanych z nich produktach żywnościowych.

Ich rola dla zdrowia człowieka, szczególnie zdrowia narządu wzroku, jest dobrze znana i potwierdzona badaniami epidemiologicznymi, klinicznymi i interwencyjnymi. Luteina i zeaksantyna są głównymi pigmentami w okolicy plamkowej siatkówki ludzkiej, które chronią ją przed uszkodzeniem przez światło niebieskie, poprawiają ostrość widzenia i wymiatają szkodliwe reaktywne formy tlenu.

Luteina i zeaksantyna odgrywają istotną rolę w zapobieganiu zwyrodnieniu plamki żółtej. Ze wszystkich karotenoidów tylko dwa – luteina i zeaksantyna -  przechodzą przez barierę krew-siatkówka tworząc pigment plamkowy w okujednocześnie kumulując się w mózgu.

Działanie ochronne luteiny i zeaksantyny na funkcje wzroku wyjaśnić można faktem, że kumulują się one selektywnie w siatkówce i ich gęstość jest szczególnie duża w plamce żółtej. W plamce żółtej karotenoidy te są określane jako pigmenty plamkowe uważa się, że pigmenty plamkowe chronią siatkówkę przed związanym z wiekiem zwyrodnieniem zapobiegając inicjowanemu przez światło oksydacyjnemu uszkodzeniu siatkówki i nabłonka barwnikowego siatkówki.

Nowoczesna technologia wytwarzania firmy Carocellepolega na zamknięciu składników preparatu w karotenoidowo-fosfolipidowych micelach, pozwala to odwzorować naturalne procesy mineralizacji zachodzące w organizmie, w celu osiągnięcia poprawy biodostępności substancji aktywnych.

rafinowany olej z nasion słonecznika, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć-glicerol, lecytyna z nasion soi ( zawiera 20% fosfatydylocholiny), oleożywica likopenowa z pomidorów, barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza, dwutlenek tytanu.
1 kapsułka zawiera : 10 mg Luteiny, 2 mg Zeaksantyny, 10 mg Fosfatydylocholiny Spożywać 1 kapsułkę dziennie w trakcie posiłku. Nie przekraczać porcji zalecanej do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
30 kapsułek
Drukuj

Podobne produkty